Dora Hospital

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği
Bu makaleyi oyla

Yüz Estetiği; Son yıllarda kadınların olduğu kadar, erkeklerin de ilgisini çeken yüz estetiği, yıllar içinde yüzünüzde oluşan gevşemeler, kaz ayakları, kırışıklıklar gibi deforme olmuş bölgelerin gerekli uygulamalar yapılarak toparlanması, gerekli rötuşların yapılması işlemidir. Yıllar geçtikçe yüzümüzde bazı aşınmalar olması kaçınılmaz olur. Yavaş yavaş deri gevşemeye başlar, ağız kenarları, göz çevresi gibi bölgelerde bazı kırışıklıklar oluşur.

Gıdı bölgesinde sarkma veya alında ortaya çıkmakta olan bazı çizgiler de bu deformasyondan en sık karşılaşılanlarıdır. Yer çekimi, güneş ışığı, beslenme alışkanlıkları, olumsuz hava şartları, alkol, sigara, stres… Gibi etkenler bu yaşlanmayı hızlandırır. Bu gibi durumlarda, hanımların en çok tercih ettiği yöntem olan yüz estetiği, yüzünüze ufak dokunuşlarla gereken desteği sağlıyor, sizi tamamen baştan yaratmasa bile, genç, canlı ve diri bir görüntü veriyor.

Yüz estetiği işleminden sonra dikkat edilmesi gereken önemli konular nelerdir?

Yüz estetiği günümüzde teknolojinin de avantajlarından yararlanarak, estetik yapılacak bölgenin durumuna göre, operasyon 3-5 saat arası sürmektedir. Yaklaşık 2-3 hafta içinde kişi gündelik hayatına geri dönebilir. İzler kısa süre sonra hafifleyerek geçecektir. Makyaj da buna yardımcıdır. Yüzünüzdeki ilk anda hissedeceğiniz gerginlik hissi birkaç haftada düzelir. Ancak şu da unutulmamalıdır ki, yaşlanma durdurulabilir bir süreç değildir. Yüzümüze ne şekilde bir uygulama yaptırırsak yaptıralım, yıllar geçmeye devam ediyor ve estetik cerrahi ancak belli bir süre için sizi daha diri ve genç gösterebilir. Ancak, bu uygulamanın sizi psikolojik ve fiziksel anlamda çok daha pozitif ve enerjik yapacağı kesindir. Ayrıca kendinize karşı öz güveninizi geliştirmenizi, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Başarılı bir estetik operasyonu için mutlaka tecrübeli ve işinde uzman bir doktor seçilmelidir.

Yaptırmak istediğiniz uygulamanın nasıl olduğunu doktorunuza anlattığınızda doktorunuz, hemen uygulamaya geçmemeli, öncelikle sizi detaylar hakkında bilgilendirmeli, sorularınıza cevap verebilmelidir. Plastik cerrahınız, uygulama yapılacak her bir bölgeyi ayrı ayrı değerlendirmeli, resimlerini çekmeli ve uygulama sonrası nasıl olacağınız hakkında size ipuçları verebilmelidir. Operasyondan sonra da, iyileşme sürecinde mutlaka sizinle temas halinde olması gerekmektedir.


Yazı Güncellenme Tarihi: 20.09.2018

Yasal Uyarı: Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, site üzerinden sağlık hizmeti vermemektedir. Sağlık hizmeti sadece hastanemizde birebir verilmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir!

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!

Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız

YUKARI
Estetik ve Diş Bilgi Hattı
Diğer Bölümler Bilgi Hattı