Dora Hospital

Sekonder Rinoplasti

Sekonder Rinoplasti
5 (100%) 1 vote

Bu işlemin anlamı bir kişinin daha önce her hangi bir burun ameliyatı geçirdikten sonra ikinci bir ameliyatın mecbur olduğu durumlardır. Sekonder Rinoplasti ismi ile bilinir. Her hangi bir nedenden ötürü, burnunda bir değişiklik yaptıran kişinin daha sonra bir takım nefes alma zorluğu ya da tıkanma problemleri yaşayabilir.

Bu durumun giderilmesi için de kişi ikinci bir ameliyata girer. Bu ameliyat neticesinde nefes alma sorun tam anlamıyla çözüme kavuşturulur. Bundan farklı olarak bir de ilk ameliyat sonrası bir takım travma sorunları oluşabilir. Burun şeklinde düzensizlikler çıkar ve bu yüzden de ikinci bir ameliyat gerekebilir.

Burun ameliyatı için yapılan işlemler arasında burundaki eğriliğin düzeltilmesi de yer alır. Bunun dışında burun deliklerindeki farklılıklardan ötürü yapılan düzeltmeler ya da burun ucundaki bir takım bozukluklar için de ameliyat yapılır. Ancak bunun neticesinde sonradan bir takım nefes alma gibi problem kendini gösterir. Bunun için de ikinci bir ameliyata ihtiyaç duyulur.

Bazı zamanlar da burnun kişinin yüzüne göre daha küçük ya da gereğinden büyük olduğu görülür. Bunun için burun ameliyatları yapılır. Burun ameliyatları çok ciddiye alınması gereken önemli, hassas bir ameliyattır. Özellikle de Sekonder Rinoplasti  işlemi daha da dikkat edilmesi gereken bir ameliyattır.

Bunun nedeni ise burun ameliyatında kemik dokusu veya kıkırdak bölümleri ameliyatta aranan kısımlardır ancak ilk ameliyatta tüketildiği için vücudun kıkırdak dokusu fazla olan bazı yerlerinden eğer bulunabilirse alınır ve bu ikinci burun ameliyatı adına kullanılır. Üstelik bu tür farklı yerlerden alınan kıkırdak dokuları ilk olarak buruna göre şekillendirileceği için ameliyat esnasında istenilen durumun yakalanması büyük bir özen istemektedir. Bu nedenle böylesi ikinci burun ameliyatları oldukça önemli ve dikkat isteyen ameliyat türleri arasındadır.

Sekonder Rinoplasti Ne Zaman Yapılmalıdır?

Sekonder Rinoplasti adıyla bilinen bu ikinci burun ameliyatları için ilk ameliyattan sonra 2 yıl gibi bir süreni geçmesi doğru bir tercih olacaktır. İkinci burun ameliyatı için buna karar verecek olan kişi genel olarak alanında uzman olan ve ameliyatı yapacak doktor verir. Eğer yapılması gerektiği düşünüyor ise o zaman ikinci ameliyat yapılır.


Yazı Güncellenme Tarihi: 20.09.2018

Yasal Uyarı: Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, site üzerinden sağlık hizmeti vermemektedir. Sağlık hizmeti sadece hastanemizde birebir verilmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir!

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!

Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız

YUKARI
Estetik ve Diş Bilgi Hattı
Diğer Bölümler Bilgi Hattı