Dora Hospital

Kombine Estetik

Kombine Estetik
Bu makaleyi oyla

Kombine estetik ameliyatlar genel olarak birden fazla estetiğin aynı anda uygulandığı yöntem olarak ön plana çıkar. Bunun için ise isteğe bağlı bir takım nedenler vardır elbet. Bazı kişiler için vücudun böyle bir işleme gerçekten ihtiyacı vardır. Fakat kişiler için ise kişinin kendi isteğine bağlı olarak bir takım güzelleştirme işlemi adına yapılır. Ancak öyle bir işlem için kişi öncelikle bir takım testlerden geçirilir. Örneğin kan değerlerinin bu tür bir ameliyat için geçerli kriterleri sağlayıp sağlamadığına bakılır. Kişinin bu ameliyatlar için engel teşkil edecek her hangi bir hastalığı olup olmadığı kontrol edilir.

Kombine estetik ameliyatlar konusunda birçok farklı noktaya yapılan durumlar söz konusudur. Örneğin meme bölgesinde meme küçültme ya da yeterli seviyeye gelecek kadar büyütme amaçlı uygulanır. Ya da karın bölgesi adına sarmış noktaların yeniden eski haline getrime gibi işlemler yapılır. Kol ve bacak kısmında gerdirme işlemleri, yine bayanlar tarafından sıkça yapılan dudak ya da burun estetik çeşitleri ve kalça kısmında yapılacak olan kaldırma işlemleri bulunmaktadır.

Kombine ameliyatların daha fazla tercih edilmesinin nedenleri ilk başta estetik konusunda daha olumlu cevaplar alınmasıdır. Daha hızlı bir süreç içinde gerçekleşmesi ve insanların bundan memnun kalması, maddi olarak cebe daha uygun bir yöntem olması gibi durumlar sayılabilir. Bununla birlikte her bir estetik işlemi yapıldığında ayrı ayrı iyileşme süreci beklenme yerine tek bir iyileşme sürecinin geçmesi de bu işlemin tercih edilme nedenleri arasında bulunmaktadır.

Elbette artık son yıllarda teknolojinin bu konuda sunduğu bir takım nimetler sayesinde ayrı yapılan ameliyatların arasına süre girmesine gerek kalmıyor. Kombine estetik ameliyatlar sonrası doktor tavsiyeleri ve özellikle de dinlenme süre son derece önemlidir ve bu süreyi kişinin bünyesine göre doktor belirler.


Yazı Güncellenme Tarihi: 20.09.2018

Yasal Uyarı: Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, site üzerinden sağlık hizmeti vermemektedir. Sağlık hizmeti sadece hastanemizde birebir verilmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir!

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!

Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız

YUKARI
Estetik ve Diş Bilgi Hattı
Diğer Bölümler Bilgi Hattı